Druk offsetowy, duże i średnie nakłady

To najbardziej popularna technika druku, która polega na przeniesieniu obrazu z płaskiej formy drukowej (płyty) na odpowiednie podłoże drukowe – czyli na arkusz papieru lub na wstęgę papieru z roli. Odbywa się to za pomocą cylindra pośredniego, z którego obraz trafia bezpośrednio na papier.

Należy zaznaczyć, że druk offsetowy wyróżnia dwie technologie – druk arkuszowy oraz druk rolowy. Offset pozwala wykonać prace o najwyższych standardach jakości. W przeciwieństwie do druku cyfrowego przeznaczony jest do średnich i dużych nakładów.

 1

Drukarnia offsetowa Elanders

Specjalizujemy się w druku offsetowym rolowym i arkuszowym na skalę przemysłową. Nasz zespół z 25-letnim doświadczeniem w ramach współpracy z klientem pomaga dobrać odpowiednią technikę druku. Realizujemy zlecenia w wysokiej jakości i na czas – spełniamy potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. 

Nasze możliwości:

 • Druk arkuszowy 24 mln arkuszy/miesięcznie
 • Druk rolowy 48 mln składek/miesięcznie

Nasze znaki szczególne:

 1. Elastyczność (dostarczanie plików w terminie, różnorodność technologii offsetowych)
 2. Cena (optymalizacja kosztów)
 3. Inwestycje (nowoczesny park maszynowy = stabilna współpraca i gwarancja jakości)
 4. Bezpieczeństwo (świadczenie usług dla wielu znanych na świecie marek)
 5. Zaangażowani pracownicy (specjaliści, którzy dbają o klientów na każdym etapie realizacji zlecenia)
 6. Wysoka jakość produkcji (cel priorytetowy)

Rodzaje technik druku offsetowego:

Druk rolowy – możliwy zarówno w wersji heatset, jak i coldset. Pierwsza technologia polecana jest do druków eleganckich, typu: materiały identyfikacyjne firmy, magazyny, czasopisma, katalogi czy albumy. Druga technologia sprawdza się idealnie przy druku różnego rodzaju gazet, gazetek (np. reklamowych) lub broszur.

 

3

Druk arkuszowy – możliwość druku na zróżnicowanej grubości papierów – od 60 do 350 g/m2 . Przy druku arkuszowym potrzebny jest określony czas na suszenie się arkuszy, które po wyschnięciu w zależności od projektu i zlecenia trafiają do wykonania uszlachetnień, falcowania oraz oprawy. Druk arkuszowy jest wysoce ekonomiczny przede wszystkim przy średnich nakładach.

Druk arkuszowy z roli – w celu usprawnienia procesu produkcyjnego do maszyn arkuszowych montowane są dodatkowe elementy tak jak moduł CutStar, który umożliwia druk arkuszowy na papierze z roli. To urządzenie to połączenie zalet druku arkuszowego z atutami minimalizacji kosztów papieru z roli. Pozwala to również na zdecydowanie większe możliwości drukarskie.

 

2

 10 powodów – OFFSET to najlepszy wybór:

 • Doskonała jakość druku
 • Optymalizacja kosztów
 • Szybkość druku
 • Profesjonalna realizacja zamówień o nakładzie powyżej 1000 sztuk
 • Najlepsze odwzorowanie kolorów z projektu
 • Możliwy nadruk na różnych powierzchniach (np. materiały samoprzylepne, folie)
 • Możliwość zastosowania dodatkowych kolorów specjalnych z palety PANTONE
 • Wysokie walory estetyczne
 • Duże możliwości dostosowania grubości papieru (od 40 do 350 g/m2)
 • Ekonomizacja procesu drukowania

 

Drukarnia Elanders Polska dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym – profesjonalnymi maszynami do druku rolowego heatsetowego, który umożliwia wydruk dużych nakładów w wysokiej jakości, jak też – maszynami arkuszowymi, które pozwalają na wydruki mniejszych nakładów w wysokiej jakości uszlachetnień.

Skontaktuj się z nami!

Telefonicznie

+48 23 662 23 16