Specjalizujemy się w druku czasopism w średnich i wysokich nakładach. Jako drukarnia czasopism oferujemy druk rolowy i arkuszowy.

Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto u nas drukować czasopisma?

Jesteśmy elastyczni we współpracy z Wydawnictwami.

Optymalizujemy cenę poprzez dopasowanie odpowiedniej technologii druku.

Gwarantujemy stabilną współpracę, jesteśmy częścią globalnej korporacji.

Drukarnia czasopism

Od ponad 25 lat współpracujemy z wydawnictwami w zakresie druku czasopism i książek. Wysokie nakłady drukujemy na maszynach rolowy heatset i coldset, a przy średnich nakładach czasopisma drukujemy na nowoczesnych maszynach arkuszowych Heidelberg. Wydawcom oferujemy szereg dodatkowych usług takich jak: magazynowanie papieru do kolejnych wydań, zabezpieczenie surowców i mocy produkcyjnych na wypadek zwiększenia nakładów, elastyczność w zakresie przesyłania plików, czy przygotowanie egzemplarzy do wysyłki prenumeraty.

Nasze możliwości:

Druk arkuszowy

24mln

arkuszy/miesięcznie

Druk rolowy

48mln

składek/miesięcznie

Drukujemy czasopisma od nakładu

3000

sztuk

Skontaktuj się z nami

Nasza technologia

Druk rolowy heatset

Nasza drukarnia jest wyposażona w 4-kolorowe maszyny rolowe typu heatset o podstawowej składce 16 stronnicowej formatu A4. Mamy również możliwość uzyskania innych formatów i różnych objętości od 4 do 64 stron. Maksymalna prędkość druku rolowego u nas w drukarni to 55 000 składek na godzinę.

Druk rolowy coldset

Dla wydawnictw dziecięcych specjalizujących się w druku kolorowanek w wysokich nakładach, nasza drukarnia oferuje druk rolowy coldsetowy monochromatyczny.

Druk arkuszowy

Okładki czasopism lub czasopisma o niższych nakładach drukowane są na naszych maszynach arkuszowych Heidelberg Speedmaster XL.

Drukarnia czasopism – elastyczność we współpracy

Zdajemy sobie sprawę, że dla wydawców czasopism przychody z reklam są ogromnie ważną częścią biznesu. Wiemy również, że reklamy te są często dosyłane w ostatniej chwili. Staramy się więc ustalać jak najpóźniejsze terminy dostarczenia plików, aby wydawnictwo miało więcej czasu na zebranie reklam. W przypadku opóźnienia w dostarczeniu plików, staramy się dostosować plan produkcyjny w taki sposób, aby przesuniecie produkcji czasopisma było jak najmniejsze. Zawsze staramy się znaleźć korzystne dla klienta rozwiązanie.

Dlaczego druk czasopism na roli jest tańszy?

Papier rolowy jest tańszy niż papier arkuszowy.
Druk rolowy jest 4 krotnie szybszy niż druk arkuszowy.
Eliminujemy proces cięcia i falcowania, otrzymujemy gotowe składki.

Wybieramy technologię druku rolowego, jeśli:

Nakład naszego czasopisma przekracza 10 tysięcy sztuk. Im wyższy nakład, tym niższa cena jednostkowa.

Format naszego czasopisma jest zbliżony do A4 lub odpowiada możliwościom maszyny rolowej w przypadku formatów pośrednich.

Papier mieści się w zakresie między 45 a 130gsm.

Zależy nam na wysokiej jakości produkcji, przy jednoczesnej szybkiej realizacji druku i optymalizacji kosztów.

Skontaktuj się z nami

Druk czasopism o niższych nakładach

Druk czasopism o niższych nakładach realizujemy na maszynach offsetowych arkuszowych. Nasza drukarnia jest wyposażona w maszyny Heidelberg Speedmaster XL. Poszczególne składki czasopism są drukowane, następnie są falcowane i oddawane do oprawy.

Druk czasopism prestiżowych

Maszyny arkuszowe są wykorzystywane również do druku czasopism prestiżowych. Takie czasopisma zazwyczaj mają papier o znacznie wyższej gramaturze, przewyższającej możliwości techniczne maszyn rolowych. Czasopisma luksusowe mają również zaplanowane uszlachetnienia w środkach. Zdarza się, że format czasopisma nie jest optymalny do druku rolowego, wówczas również rekomendujemy druk arkuszowy.

Rodzaj papieru
a druk czasopism

Papier wykorzystywany przez papiernie rolowe kupuje się w rolach. Papiery rolowe mogą być powlekane i niepowlekane. Papiery powlekane mogą być błyszczące, półmatowe i matowe. Papiery różnią się od siebie również gramaturą.

Drukarnie rolowe kupują papier rolowy w gramaturach pomiędzy 42 g a 130 g. Należy pamiętać, że im wyższa gramatura papieru, tym stanowi większe wyzwanie dla zespołu falcerek.

Każda składka ma swoje określone dopuszczalne przedziały gramatury. Przy druku składką 16 stronicową, maksymalną dopuszczalną grubością papieru jest gramatura 130 g.

Introligatornia i usługi dla wydawnictw

Oprawa zeszytowa

Oprawa klejona hotmelt

Oprawa klejona PUR

O-wire

Pojedyncze foliowanie egzemplarzy

Adresowanie pojedynczych egzemplarzy

Perforacja

Naklejanie indywidualnych kodów

Automatyczne insertowanie pod okładkę

Automatyczne insertowanie płaskich gadżetów

Falcowanie

Zaokrąglanie rogów

Druk czasopism a uszlachetnienia

Aby drukowane czasopismo było jeszcze bardziej atrakcyjne, poza lakierem dyspersyjnym rekomendujemy dodatkowe ozdobienie jego okładki. Drukarnia Elanders oferuje większość dostępnych na rynku uszlachetnień, które wykonujemy sami lub z pomocą naszych sprawdzonych podwykonawców.

1.

Lakierowanie UV 

Lakierowanie UV jest możliwe zarówno na całej okładce, jak i wybiórczo, tylko na poszczególne elementy. Lakierowanie UV wybiórcze może być płaskie lub wypukłe. Połączenie matowej okładki z błyszczącym lakierem UV wybiórczym da ciekawy efekt wizualny, jak również dotykowy poprzez wyraźne uwypuklenie polakierowanych elementów.

2.

Laminowanie folią 

Oferujemy laminowanie folią błyszczącą, matową, soft touch lub anti scratch. Laminowanie nie tylko sprawia, że drukowany magazyn wyróżnia się na półce, ale dodatkowo zabezpiecza i chroni okładkę. Bardzo często łączy się folię matową albo soft touch z kontrastującym lakierem UV wybiórczym.

3.

Hot stamping

W przypadku najbardziej prestiżowych tytułów rekomendujemy hot stamping czyli nanoszenie różnego rodzaju folii na gorąco, który daje niesamowity efekt wizualny. Do wyboru mamy wiele kolorów folii – srebrne, złote, czy modne ostatnio folie holograficzne.

4.

Tłoczenie

Tłoczenie zazwyczaj połączone jest z hot stampingiem. Dany element okładki ozdobiony folią jest wówczas dodatkowo wypukły lub wklęsły. Czytelnik ma nie tylko ucztę dla oka, ale również dodatkowe wrażenia dotykowe.

Skontaktuj się z nami

Współpraca z wydawnictwem

W przypadku rozpoczęcia współpracy, otrzymujecie Państwo kontakt do dedykowanego pracownika działu obsługi klienta, który koordynuje pracę wszystkich działów drukarni nad Państwa projektami. Na podstawie otrzymanych harmonogramów wydawniczych, dział obsługi klienta rezerwuje czas dla Państwa w naszym harmonogramie produkcyjnym do druku danego czasopisma, a dział zakupów dba o dostępność surowca do kolejnych numerów czasopisma.

Obsługa prenumeraty

Naszym klientom oferujemy możliwość przygotowania prenumeraty do wysyłki – zapewniamy pojedyncze foliowanie, adresowanie i wysyłkę. Folia może być transparentna lub czarna. Jeśli macie Państwo prenumeratorów pisma, nasz dział produkcji i logistyki (na podstawie dostarczonej przez Państwa bazy adresowej) zafoliuje pojedyncze egzemplarze, zaadresuje, przygotuje do wysyłki i następnie dostarczy do wskazanej placówki pocztowej.

Efekt skróconej okładki

Drukowanie magazynów na maszynach rolowych często wiąże się z efektem skróconej okładki. Łącząc dwie technologie druku – druk arkuszowy do okładek i druk rolowy heatsetowy do środków powstaje efekt skrócenia okładki o około 1 milimetr, czyli okładka jest odrobinę krótsza od środków. Efekt ten jest powszechny i praktycznie niezauważalny. Oczywiście można go zniwelować kolorystyką pierwszej strony środków, aby nawiązywała do kolorystyki okładki, ale efekt skróconej okładki jest tak mało widoczny, że wydawnictwa nie uznają nawet tego za konieczne.

Insertowanie a druk czasopism

Na życzenie umieszczamy maszynowo inserty na lub pod okładkę. Insertowanie pod okładkę nie wiąże się z koniecznością pojedynczego foliowania. W przypadku umieszczania płaskich gadżetów lub ulotek na okładkę, w tym samym procesie produkcyjnym następuje pojedyncze foliowanie każdego egzemplarza. Inserty umieszczane w konkretne miejsce w czasopiśmie wiążą się z pracą manualną, a tym samym z dłuższym czasem realizacji.

Okładki ze skrzydełkami

Aby dodatkowo uatrakcyjnić drukowane czasopismo, można pokusić się o przygotowanie edycji okładek ze skrzydełkami. Drukarnia czasopism zaproponuje wówczas albo okładkę ze skróconym skrzydełkiem (czyli okładka będzie krótsza od środków o około 3 milimetry) albo okładkę ze skrzydełkiem równym bądź dłuższym od środków.

Drukowanie naklejek

Wydawnictwa specjalizujące się w ofercie dla najmłodszych dzieci często uatrakcyjniają czasopismo wszytą w grzbiet składką z naklejkami. Oferujemy zarówno usługę druku naklejek jako elementu dodatkowego do czasopisma lub wszywamy dostarczone do nas przez klienta gotowe naklejki podczas procesu oprawy.

Skontaktuj się z nami

Zapisz się na nasz newsletter