Jesteśmy jedną z największych drukarni offsetowych i cyfrowych w Polsce. Specjalizujemy się w druku instrukcji obsługi. Współpracujemy z wieloma fabrykami w całej Europie.

Skontaktuj się z nami

Dlaczego warto z nami współpracować

Optymalizacja kosztów dzięki różnym technologiom produkcyjnym
Stabilność współpracy - jesteśmy częścią międzynarodowego koncernu
Wieloletnie doświadczenie we współpracy z fabrykami w zakresie dostaw instrukcji

Drukarnia instrukcji obsługi

Od ponad 25 lat produkujemy i dostarczamy instrukcje obsługi do wielu fabryk zlokalizowanych w Polsce i w całej Europie. Wyprodukowane u nas instrukcje wysyłamy również na inne kontynenty m.in. do USA, czy do Indii, Indonezji czy Malezji. Posiadamy 2 zakłady produkcyjne – jeden w centralnej Polsce, drugi w okolicach Wrocławia.

Nasze możliwości:

Druk cyfrowy

84mln

stron/miesięcznie

Druk offsetowy

72mln

składek/miesięcznie

Realizujemy dostawy instrukcji obsługi w systemie

Just In Time

Skontaktuj się z nami

Nasze technologie

Druk rolowy heatset

W zakładzie produkcyjnym w Płońsku posiadamy możliwość kolorowego druku rolowego heatsetowego. Ta technologia przeznaczona jest do instrukcji obsługi w wysokich nakładach. Nasze maszyny drukują z prędkością do 55 000 składek na godzinę.

Druk rolowy coldset

W Płońsku posiadamy również maszynę rolową do druku coldsetowego 1+1. Ta maszyna przeznaczona jest do średnich i wysokich nakładów czarno-białych instrukcji obsługi.

Druk arkuszowy

W przypadku średnich nakładów instrukcji obsługi lub nietypowych formatów mamy do dyspozycji maszyny arkuszowe Heidelberg w tym dedykowaną do instrukcji obsługi maszynę do druku monochromatycznego.

Druk cyfrowy

W obu naszych zakładach produkcyjnych posiadamy maszyny drukujące Océ i systemy do oprawy. Oddział we Wrocławiu jest w pełni dedykowany produkcji cyfrowej. Produkcje cyfrowe realizujemy tylko na zasadzie stałej współpracy w zakresie produkcji instrukcji obsługi. Nie realizujemy jednorazowych zleceń.

Introligatornia

Falcowanie ulotek

Oprawa zeszytowa płaska i oczkowa

Oprawa klejona Hotmelt

Oprawa klejona PUR

Oprawa O-wire

Wiercenie otworów

Pojedyncze foliowanie automatyczne

Kompletowanie zestawów (kitting)

Jak przebiega współpraca:

Zamówienie. Po podpisaniu umowy i ustaleniu wszystkich szczegółów rozpoczynamy stałą, codzienną współpracę. Dedykowany pracownik z działu obsługi klienta na bieżąco przyjmuje Państwa zamówienia i wprowadza do systemu ERP. W przypadku zaimplementowania usługi Web EDI, zamówienia przyjmowane są automatycznie.

Stoki. Po otrzymaniu zamówienia, sprawdzamy aktualne stany magazynowe wyrobów gotowych (przy stałej współpracy i wdrożonej usłudze trzymania zapasów) lub monitorujemy stan magazynowy surowców. W przypadku posiadania gotowych wyrobów w magazynie, instrukcje kierowane są zgodnie z zamówieniem bezpośrednio do wysyłki.

Produkcja. Jeśli nie posiadamy danego kodu w magazynie wyrobów gotowych, wówczas zamówienie jest kierowane do produkcji.

Dostawa. Wyprodukowane instrukcje zostają odpowiednio spakowane i oznakowane zgodnie z Państwa wytycznymi, a następnie przekazane do wysyłki kurierem lub transportem dedykowanym.

Skontaktuj się z nami

Drukowanie instrukcji obsługi w Elanders - usługi

Drukarnia Elanders specjalizuje się w druku instrukcji obsługi i dostarcza je do wielu polskich i europejskich fabryk. Są to zarówno proste, czarno-białe instrukcje, jak i pięknie wydane kolorowe książeczki. Mają one nie tylko funkcję informacyjną, ale dodatkowo również promocyjną. Instrukcje obsługi pod kątem formy możemy podzielić na:

Ulotki

Składane do małych rozmiarów końcowych instrukcje obsługi przeznaczone do opakowań kremów, szczoteczek do zębów, czy np. drobnych narzędzi chirurgicznych. Mamy do dyspozycji kilkanaście falcerek o różnych możliwościach technicznych i różnych schematach falcowania.

Placematy

Duże arkusze wielokrotnie składane zawierające różnego rodzaju schematy czy rysunki. Zazwyczaj są to instrukcje wysokiej jakości, drukowane w pełnym kolorze na papierach powlekanych, o wyższej gramaturze.

Książki w oprawie zeszytowej

Książki w formacie A5 lub A4 drukowane w kolorze lub czarno-białe o objętości do 96 stron. Standardowym papierem wykorzystywanym do druku instrukcji jest papier bezdrzewny offsetowy w gramaturze preferowanej przez klienta.

Książki w oprawie klejonej

Instrukcje obsługi o objętości powyżej 96 stron dodatkowo wyposażone w okładki o gramaturze minimum 150gsm. Takie instrukcje obsługi mogą być drukowane zarówno w pełnym kolorze, jak i 1+1. W zależności od nakładu dobieramy odpowiednią technologię druku.

Broszury z klejem w grzbiecie

W przypadku wysokich nakładów instrukcji obsługi w formacie A4 istnieje możliwość wydruku na roli heatsetowej instrukcji 16, 12 i 8 – stronnicowych z klejem w grzbiecie. Ta technologia daje możliwość szybkiego druku bardzo wysokich nakładów instrukcji.

Instrukcje pojedyncze i zestawy

Produkujemy instrukcje obsługi w różnych formatach, standardach oprawy i z wykorzystaniem różnych papierów. Na życzenie klienta kompletujemy instrukcje w zestawy zawierające kilka różnych komponentów. Takie zestawy są foliowane i odpowiednio etykietowane.

Skontaktuj się z nami

Jak wybrać dobrą drukarnię do druku instrukcji?

Sam druk instrukcji obsługi jest mało skomplikowany. To co najistotniejsze, to odpowiednie systemy produkcyjne i doświadczenie we współpracy z fabrykami w zakresie dostaw instrukcji obsługi.

1.

Doświadczenie we współpracy

Jeśli szukacie Państwo nowego dostawcy do instrukcji obsługi warto przyjrzeć się, czy dana drukarnia ma doświadczenie we współpracy w zakresie dostaw do fabryk, gdzie niezawodność i terminowość to podstawa współpracy. Drukarnia Elanders od 25 lat drukuje instrukcje obsługi dla globalnych marek m.in. producentów kosiarek, sprzętów AGD, elektroniki użytkowej itd.

2.

Szeroki park maszynowy

Dobierając nowego partnera biznesowego warto się przyjrzeć możliwościom produkcyjnym, liczbie zakładów produkcyjnych, czy dostępnością wielu technologii. Drukarnia Elanders posiada w swoich 2 zakładach produkcyjnych 4 różne technologie druku, co nie tylko pozwala na optymalizację kosztów druku, ale również daje możliwość zamiany maszyn w razie wystąpienia awarii.

3.

ISO, procedury

Szukając nowego dostawcy do produkcji instrukcji obsługi należy wziąć pod uwagę certyfikaty, jakimi dysponuje dana drukarnia. W drukarni Elanders posiadamy ISO 9001 oraz ISO 14001. Posiadamy również certyfikat FSC, który daje Państwu możliwość druku instrukcji obsługi z wykorzystaniem certyfikowanych surowców.

4.

Stabilność współpracy

Elanders Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Elanders Group. Grupa posiada zakłady produkcyjne w Europie, Azji i Amerykach. Jesteśmy w stanie obsługiwać globalnych klientów w zakresie dostaw instrukcji obsługi.

Skontaktuj się z nami

Papiery do instrukcji obsługi

Elanders do druku instrukcji obsługi oferuje różnego rodzaju papiery – zarówno papiery powlekane, jak i niepowlekane w różnych gramaturach. W zależności od technologii druku oferujemy papiery od 42 g do 250 g. Surowce wykorzystywane do druku instrukcji obsługi mogą posiadać certyfikaty świadczące o zaangażowaniu klienta w kwestię dbałości o środowisko np. certyfikat FSC świadczący o pochodzeniu surowca ze zrównoważonych źródeł. 

Na specjalne życzenie klienta rekomendujemy papiery pochodzące z recyklingu. Należy jednak pamiętać, że to Elanders, jako ekspert w dziedzinie dostaw komponentów drukowanych do fabryk, rekomenduje papier, jaki jest w stanie zapewnić do obsługi bieżących i przyszłych zamówień. Na podstawie aktualnej analizy rynku Elanders zaleca najbezpieczniejszy pod kątem dostępności surowiec i następnie dba o jego niezbędny zapas magazynowy.

Skontaktuj się z nami

Elanders w Polsce i na świecie

Elanders Polska należy do globalnego koncernu Elanders Group. Elanders jest obecny w kilkunastu państwach na świecie m.in. w Europie, Azji, Ameryce Północnej czy Południowej. Elanders jako grupa oferuje swoje usługi w obszarze druku i opakowań oraz zarządzania łańcuchem dostaw.

W Polsce Elanders specjalizuje się w offsetowym druku rolowym, offsetowym druku arkuszowym oraz w druku cyfrowym w średnich i wysokich nakładach. Dysponując doświadczoną kadrą pracowników oraz szerokim parkiem maszynowym nasza drukarnia jest w stanie sprostać oczekiwaniom i potrzebom bardzo wymagających klientów.

Skontaktuj się z nami

Dlaczego druk instrukcji obsługi jest niezbędny?

Instrukcje obsługi są niezbędnym elementem procesu sprzedaży. Z jednej strony konsument oczekuje jasnego i klarownego przedstawienia sposobu korzystania z danego produktu, którego zakupu właśnie dokonał. Z drugiej mamy wymagania formalno-prawne, które zobowiązują producentów do przekazywania konsumentowi niezbędnych informacji na temat urządzenia, jego eksploatacji i konserwacji.

Instrukcje obsługi są dokładane na etapie pakowania produktu do finalnego opakowania i są traktowane jako niezbędny komponent produkcyjny. Instrukcje dostarczane są bezpośrednio do fabryk producenta albo do firm zarządzających łańcuchem dostaw, które zajmują się pakowaniem produktów. Niedostarczenie dostawy instrukcji obsługi na czas to brak niezbędnego komponentu i zakłócenie na linii produkcyjnej. Następuje wówczas przestój fabryki i konieczność przebudowy planu produkcyjnego, który planowany jest zazwyczaj z bardzo dużym wyprzedzeniem.

Ta sytuacja jest bardzo niepożądana w każdej fabryce, ponieważ generuje straty po stronie producenta. Następnie podlega wielokrotnym analizom w celu wyeliminowania tego typu sytuacji w przyszłości. Nikt nie chciałby znaleźć się w sytuacji zakupca, który zdecydował się przekazać zlecenie nierzetelnej albo niesprawdzonej firmy, która nie zrealizowała dostawy na czas. Wybór odpowiedniego dostawcy, który jest w stanie terminowo dostarczać odpowiednio wyprodukowane komponenty do danej fabryki, jest więc kluczowe.

Postaw na doświadczenie

Doświadczenie we współpracy z fabrykami odnosi się również do kontroli jakości na każdym etapie produkcji i finalnego produktu przed wysyłką, do kwestii reklamacji i umiejętności wprowadzania planów zapobiegawczych, do ciągłości obsługi zamówień i do odpowiednich zasobów w systemy informatyczne i umiejętności korzystania przez pracowników drukarni z różnego rodzaju platform klienta. Doświadczenie we współpracy w zakresie produkcji instrukcji obsługi to również umiejętne planowanie zapasów surowca, planowanie produkcji instrukcji, ścisła współpraca z klientem, sprawdzanie prognoz i bieżąca analiza zapotrzebowania i analiza mocy produkcyjnych, to zgodne z wymogami klienta pakowanie oraz znakowanie opakowań.

Drukuj w Elanders!

Drukarnia Elanders realizuje dostawy Just-in-time do wielu fabryk w Polsce. Regularnie dostarczamy również instrukcje obsługi do fabryk zlokalizowanych w obrębie UE oraz poza nią. Jako jedni z nielicznych posiadamy falcerki o możliwości wielokrotnego składania arkuszy do bardzo małych formatów np. ulotki umieszczane w opakowaniach produktów kosmetycznych. Nasz doświadczony i zaangażowany zespół pracowników zaproponuje różne warianty współpracy, wskaże optymalizacje zarówno w zakresie surowców, ewentualnych formatów czy technologii druku. Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się z nami

Zapisz się na nasz newsletter