Instrukcje obsługi – druk i zarządzanie łańcuchem dostaw

Ważną częścią działalności Elanders jest obsługa fabryk i firm zarządzających łańcuchem dostaw w zakresie dostarczania komponentów drukowanych, takich jak książki serwisowe, instrukcje obsługi, karty gwarancyjne, ulotki i inne. Nasza drukarnia jest sprawdzonym dostawcą wielu fabryk w Europie i na świecie.

O ile druk samych komponentów jest prosty, to cała logistyka jest już bardzo skomplikowana.

Bruksanvisningar muszą być odpowiednio popakowane i oznakowane zgodnie z indywidualnymi wymogami danej fabryki, a następnie dostarczone w odpowiednim czasie, kolejności i w odpowiednie miejsce.

ZOBACZ VIDEO: Jak skutecznie zarządzać łańcuchem dostaw?

Sprawny system logistyczny

Jeśli komponent nie dojedzie do fabryki na czas, linia produkcyjna w fabryce zostaje zatrzymana. Na dostawcy ciąży więc ogromna odpowiedzialność. 

W przypadku dostaw o krótkim czasie wykonania, proces współpracy między fabrykami a dostawcą musi być wsparty systemami informatycznymi, które ułatwiają przepływ informacji. Mowa tu o danych na temat codziennych zamówień, pobierania plików, raportowania i fakturowania.

Elanders w ramach współpracy z klientem dobiera odpowiednią technikę druku. Dla małych nakładów stosujemy druk cyfrowy, do średnich i dużych nakładów technikę offsetową w technologii rolowej lub arkuszowej.