Druk zeszytów – dlaczego u nas?

Optymalizacja kosztów
Druk rolowy heatset i coldset
25 letnie doświadczenie i profesjonalne doradztwo
Kontakta oss

Proces współpracy przy druku zeszytów:

Drukujemy zeszyty od nakładu 10 000 sztuk. Rekomendujemy odpowiednią technologię druku do danej specyfikacji. Jeśli zobaczymy możliwość optymalizacji specyfikacji technicznej, a tym samym zmniejszenie kosztów, zaproponujemy odpowiednie zmiany.

Określ parametry techniczne zeszytów – nakład, format, objętość, kolorystykę, surowce, oprawę i uszlachetnienia.

Wyślij nam zapytanie. Jeśli potrzebujesz doradztwa, napisz.

Przeanalizuj otrzymaną ofertę i próbki materiałów.

Zleć nam druk zeszytów i ciesz się marką własną zeszytów.

Våra teknologier

Rulloffset av typen heatset

Druk rolowy heatset jest rekomendowany przy wysokich nakładach wysokiej jakości zeszytów drukowanych w kolorze.

Rulloffset coldset

Druk rolowy coldsetowy jest stosowany przy druku średnich i wysokich nakładów zeszytów w kolorystyce 1+1.

Arkmatad utskrift

Druk arkuszowy jest stosowany przy druku okładek lub niższych nakładach oraz przy najbardziej ekskluzywnych i prestiżowych zeszytach z perforacją, czy o niestandardowym formacie.

Druk zeszytów a uszlachetnienia

Aby zeszyt dodatkowo wyróżniał się w miejscu sprzedaży, rekomendujemy zastosowanie szeregu uszlachetnień.

1.

UV-lackering 

Lakierowanie UV po całości lub wybiórczo na poszczególne elementy. Lakierowanie UV wybiórcze może być płaskie lub wypukłe.

2.

Laminering med folie 

Laminowanie folią błyszczącą matową, soft touch, anti scratch itd. Bardzo często łączy się folię matową albo soft touch z kontrastującym lakierem UV wybiórczym.

3.

Hot stamping

Hot stamping czyli nanoszenie różnego rodzaju folii – np. złotej, srebrnej, holograficznej – na gorąco.

4.

Prägling

Tłoczenie czyli wklęsły lub wypukły element odciśnięty w okładce. Może występować sam lub w połączeniu z hot stampingiem.

Kontakta oss

Bokbinderi

Limbindning med hotmelt

Limbindning med PUR-limLimbindning med PUR-lim

Oprawa zeszytowa płaska lub oczkowa

Oprawa spiralowa i O-wire

Oprawa twarda do średnich i wysokich nakładów

Falsning

Bigowanie

Perforering

Avrundning av hörn

Borrning av hål

Insertowanie ulotek i gadżetów

Pojedyncze foliowanie

Druk zeszytów a papier

Współpracujemy z producentami papieru i dystrybutorami zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. W zależności od specyfiki danej publikacji rekomendujemy odpowiedni papier rolowy lub arkuszowy. Oferujemy papiery zarówno niepowlekane, jak i powlekane, papiery spulchnione oraz ekologiczne w różnych gramaturach.

Zwykle do zeszytów proponujemy papiery niepowlekane w średnim zakresie gramatur (najczęściej 70-90 g). Do okładek rekomendujemy kredę błyszczącą, półmatową lub matową lub karton w zależności od efektu, jaki ma być uzyskany w połączeniu z uszlachetnieniami.

Tryck av häftena

Jeśli planujecie Państwo wprowadzić na rynek nową markę zeszytów i notesów dla dzieci i młodzieży lub markę biznesową dla dorosłych, przeznaczoną do użytku firmowego, zapraszamy do drukarni Elanders. Nasza drukarnia ma odpowiedni park maszynowy do druku i oprawy zeszytów o objętości do 160 stron, a w przypadku kołozeszytów – do 300 stron, który pomoże Państwu zrealizować to przedsięwzięcie. Druk środków realizujemy na maszynach rolowych typu heatset lub coldset, a druk okładek – ze względu na grubość i zastosowanie uszlachetnień – na maszynach arkuszowych.

Oferujemy druk notesów i zeszytów w technologii offsetowej, w średnich i wysokich nakładach, na maszynach rolowych typu heatset i coldset, co gwarantuje ekonomiczny koszt produkcji egzemplarza i wysoką klasę materiałów. Do druku kołozeszytów używamy maszyn arkuszowych z funkcją perforacji, by zapewnić im najwyższą jakość. Proponujemy różne formaty (dla notesów A6, a dla zeszytów A4 i A5), do tego także różne rodzaje i gramatury podłoża, usługi introligatorskie (np. sztancowanie, oprawianie) i liczne techniki uszlachetnień, zdobień. Zapraszamy!

Wysokonakładowa drukarnia

Zeszyty szkolne w średnich i wysokich nakładach to prosty, a jednocześnie ciekawy pomysł na markę własną. Z kolei obrandowane notesy w mniejszych nakładach mogą stanowić podstawowe firmowe materiały drukowane, w dodatku o wszechstronnym zastosowaniu wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Warto więc uwzględnić w projekcie ich przeznaczenie. Prosty notes z logo sprawdzi się do użytku w firmie, jako gadżet dla pracowników bądź uczestników konferencji/szkolenia, mały dodatek do oferty bądź prezent dla klienta i gratis do zamówień. Wówczas nie trzeba wiele: wystarczy cienka okładka i kartki, logo czy dane firmy i kolory marki. Natomiast projektując notesy reklamowe na prezenty firmowe dla klientów, warto zadbać o wyższą gramaturę środka i grubszą elegancką oprawę, np. klejoną lub spiralną. Do tego polecamy opracowanie bardziej złożonej szaty graficznej, którą pięknie wyeksponujemy ożywiającym kolory lakierem UV, błyszczącą, matową lub miękką w dotyku folią i hot-stampingiem.

Optymalizacja kosztów

W naszej drukarni stosujemy kilka technologii druku offsetowego (druk rolowy heatset, druk rolowy coldset, druk arkuszowy), które dobieramy do nakładu, oczekiwanej jakości i specyfiki projektu. Sporo oszczędności może zapewnić druk z roli zamiast druku arkuszowego. Wówczas z jednej strony sam papier jest tańszy, z drugiej maszyny drukują szybciej i już od razu otrzymujemy gotowe do oprawy sfalcowane składki. Do projektów, do których druk rolowy nie jest odpowiedni, zapewniamy druk arkuszowy.

Oferujemy pełne wsparcie oraz profesjonalne doradztwo drukarzy w całym procesie. Przygotujemy indywidualną ofertę, porównamy warianty podłoża czy technologie druku, doradzimy w wyborze rodzaju i gramatury papieru, typu okładki i zdobień. Wystarczy wskazać na oczekiwany efekt (np. zeszyty szkolne dla dzieci, eleganckie notesy klasy premium, gadżety firmowe lub zwykłe „eko” zeszyty dla pracowników czy uczestników konferencji).

Prenumerera på vårt nyhetsbrev