Druk książek – dlaczego u nas?

Doskonała jakość druku w średnich i wysokich nakładach
Optymalizacja kosztów poprzez różne technologie druku
25 letnie doświadczenie i profesjonalne doradztwo
Contact us

Proces współpracy przy druku książek:

Drukujemy książki od nakładu 1000 sztuk. Rekomendujemy odpowiednią technologię druku do danej specyfikacji. Jeśli zobaczymy możliwość optymalizacji specyfikacji technicznej, a tym samym zmniejszenie kosztów, zaproponujemy odpowiednie zmiany.

Określ parametry techniczne książki – nakład, format, objętość, kolorystykę, surowce, oprawę i uszlachetnienia.

Wyślij nam zapytanie. Jeśli potrzebujesz doradztwa, napisz.

Przeanalizuj otrzymaną ofertę i próbki materiałów.

Zleć nam druk książek i ciesz się z doskonałego efektu.

Our technology

Heatset web printing

Druk rolowy heatset jest rekomendowany przy wysokich nakładach wysokiej jakości książek drukowanych w kolorze.

Coldset web printing

Druk rolowy coldsetowy jest stosowany przy druku średnich i wysokich nakładów książek w kolorystyce 1+1.

Sheet-fed printing

Druk arkuszowy jest stosowany przy niższych nakładach oraz przy najbardziej ekskluzywnych i prestiżowych wydaniach.

Druk książek a uszlachetnienia

Aby książka dodatkowo wyróżniała się w miejscu sprzedaży, rekomendujemy zastosowanie szeregu uszlachetnień.

1.

UV lacquering 

Lakierowanie UV po całości lub wybiórczo na poszczególne elementy. Lakierowanie UV wybiórcze może być płaskie lub wypukłe.

2.

Laminating with foil 

Laminowanie folią błyszczącą matową, soft touch, anti scratch itd. Bardzo często łączy się folię matową albo soft touch z kontrastującym lakierem UV wybiórczym.

3.

Hot stamping

Hot stamping czyli nanoszenie różnego rodzaju folii – np. złotej, srebrnej, holograficznej – na gorąco.

4.

Embossing

Tłoczenie czyli wklęsły lub wypukły element odciśnięty w okładce. Może występować sam lub w połączeniu z hot stampingiem.

Contact us

Bindery

Hotmelt glued binding

PUR glued binding

Oprawa zeszytowa płaska lub oczkowa

Oprawa spiralowa i O-wire

Oprawa twarda do średnich i wysokich nakładów

Folding

Bigowanie

Perforation

Rounding of edges

Drilling holes

Insertowanie ulotek i gadżetów

Pojedyncze foliowanie

Druk książek a papier

Współpracujemy z producentami papieru i dystrybutorami zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. W zależności od specyfiki danej książki rekomendujemy odpowiedni papier rolowy lub arkuszowy. Oferujemy papiery zarówno powlekane, jak i niepowlekane, papiery spulchnione oraz ekologiczne w różnych gramaturach.

Zwykle proponujemy papiery niepowlekane w dużym zakresie gramatur (najczęściej 70-120 g), białe lub kremowe, a dla efektu większej objętości publikacji proponujemy papier spulchniony. Do niektórych książek zdecydowanie pasuje papier powlekany – rekomendujemy wówczas papier matowy lub satynowy: dla wygodniejszego czytania.

Druk książek w drukarni Elanders

Przymierzając się do druku książki, muszą być Państwo gotowi do podjęcia wielu ważnych decyzji wpływających na ostateczny wygląd publikacji. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, aby efekt był zgodny z Państwa oczekiwaniami. W drukarni Elanders dajemy Państwu dużo różnych możliwości uzyskania ciekawego wyglądu i nietypowej formy publikacji. Pomożemy się w tym wszystkim odnaleźć, dobrać sposób oprawy książki i jak najlepiej spożytkować założony budżet. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze drukarni warto wziąć pod uwagę minimum produkcyjne, które w naszej drukarni wynosi 1000 sztuk. Przy niższych nakładach warto poszukać mniejszej drukarni lub drukarni cyfrowej.

Druk średnio i wysokonakładowy

Oferujemy różne technologie druku offsetowego do druku książek: offset rolowy na zimno (coldset) i na gorąco (heatset) lub druk offsetowy arkuszowy. Książki drukujemy w technice offsetowej, która pozwala uzyskać najwyższą jakość. Porównując offset i druk cyfrowy książek, w pierwszym wypadku uzyskujemy sporo lepszą rozdzielczość, powtarzalność i oddanie kolorów, co ma ogromne znaczenie dla pozycji ilustrowanych. Konkretną technologię dobieramy do specyfikacji technicznej publikacji i nakładu. Przykładowo druk z roli metodą heatset rekomendujemy dla wysokonakładowej publikacji kolorowej, coldset przy pozycji czarno-białej w formacie zbliżonym do A5, a przy niższych nakładach, niestandardowym formacie i grubym papierze albumowym proponujemy druk arkuszowy.

Finishes

Okładki, a czasami także wnętrze publikacji, poddajemy różnym zabiegom, by nadać im trwałość i atrakcyjny wygląd. Proponujemy laminowanie błyszczącą, matową, satynową, strukturalną, miękką w dotyku bądź odporną na rysy folią. Takie rozwiązanie nie tylko nadaje okładce odpowiedni wygląd, ale również wzmacnia ją i sprawia, że na dłużej zachowuje nieskazitelny wygląd. Tańszą opcją jest lakier UV, który (położony na całej powierzchni) dodatkowo ożywia barwy. Drobne detale projektu okładki i ilustracji pięknie podkreśli lakier UV wybiórczy lub hot-stamping, czyli złocenie i srebrzenie z efektem 3D uzyskanym poprzez tłoczenie. W wielu projektach łączymy też folię matową z wybiórczym lakierem błyszczącym UV, tłoczeniem i hot stampingiem, co nadaje okładce wyjątkowy wygląd. A jeśli budżet lub założenia projektowe nie przewidują szczególnych uszlachetnień, zabezpieczamy okładkę lakierem dyspersyjnym, który jest niewidoczny, ale zapobiega rozmazywaniu się farby.

Sign up for our newsletter