Zakłady produkcyjne w Polsce

Elanders Polska jest częścią globalnego koncernu Elanders Group. W Polsce Elanders specjalizuje się w produkcji poligraficznej i posiada 2 zakłady produkcyjne. Jeden został zlokalizowany w Płońsku, niecałe 70 km od Warszawy, a drugi zakład produkcyjny znajduje się w Długołęce koło Wrocławia. Zakład produkcyjny w Płońsku jest nastawiony na wysokiej jakości produkcję offsetową i częściowo na druk cyfrowy.

Zakład produkcyjny zlokalizowany w Długołęce jest w całości dedykowany do druku cyfrowego i codziennych dostaw instrukcji obsługi przede wszystkim do fabryk produkcyjnych w południowej części Polski. Przez lata rozwinęliśmy współpracę w zakresie planowania, produkcji i dostaw instrukcji obsługi do fabryk produkcyjnych w Europie i do magazynów firm zarządzających łańcuchami dostaw.

Drukarnia Elanders powstała 23 lata temu na bazie Domu Słowa Polskiego. Wraz z zakupem drukarni Domu Słowa Polskiego, Elanders przejął wielu wykwalifikowanych i doświadczonych drukarzy oraz introligatorów. Po unowocześnieniu parku maszynowego Elanders Polska drukuje najwyższej jakości katalogi i czasopisma dla wielu wymagających klientów z całej Europy oraz jest niezawodnym dostawcą instrukcji obsługi.

Contact us

Nasze techniki i technologie druku

Heatset web printing

W naszym zakładzie produkcyjnym posiadamy maszyny rolowe do offsetowego druku rolowego w 4 kolorach. Nasze maszyny rolowe są ustawione na podstawowy format A4, ale mają możliwość przestawienia na inne formaty m.in. A5, A6, A3 i wiele formatów pośrednich.

Coldset web printing

Posiadamy maszynę rolową do druku coldsetowego. Maszyny coldsetowe wykorzystuje się do druku mniej jakościowych publikacji m.in. instrukcji obsługi.

Sheet-fed printing

Do druku najbardziej wymagających publikacji posiadamy maszyny arkuszowe renomowanej marki Heidelberg Speedmaster XL do 8 kolorów w jednym przelocie z opcją lakieru UV oraz perforacji podczas druku.

Digital print

W dwóch zakładach produkcyjnych posiadamy maszyny do druku cyfrowego monochromatycznego. Druk cyfrowy dostępny jest w drukarni Elanders tylko w ramach stałej współpracy przy realizacji druku instrukcji obsługi.

Drukarnia Elanders w skrócie

Drukarnia Elanders posiada certyfikaty ISO 9001 czyli zintegrowany system zarządzania jakością oraz certyfikat środowiskowy ISO 14001. Nasi klienci mogą u nas drukować publikacje na bazie papierów z certyfikatem FSC. Elanders Polska podlega corocznej weryfikacji pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu przez międzynarodową agencję ratingową i możemy się pochwalić statusem „Silver”.

Jako drukarnia współpracujemy z wieloma producentami i dystrybutorami papierów w Polsce i za granicą. Nasz dział zakupów na bieżąco monitoruje zapasy surowców, a stałym Klientom zapewnia odpowiednie stany magazynowe papieru z uwzględnieniem nagłego zwiększonego zapotrzebowania, aby i w sytuacjach nieprzewidzianych móc zrealizować dla klienta większą produkcję.

Jako duża drukarnia offsetowa i cyfrowa jesteśmy w stanie optymalizować naszym klientom koszty produkcji. W zależności od specyfikacji technicznej danej pracy dobieramy odpowiednią technologię druku offsetowego do średnich i wysokich nakładów. Nasza bogato wyposażona introligatornia oraz system sprawdzonych kooperantów pozwala nam zrealizować nawet najbardziej skomplikowane produkcje w średnich i wysokich nakładach.

Contact us

Nasza specjalizacja

Magazine printing

Współpracujemy zarówno z małymi, jak i globalnymi wydawnictwami

Catalogue printing

Drukujemy wysokiej jakości katalogi i broszury marketingowe dla globalnych marek

Druk instrukcji

Codziennie dostarczamy miliony instrukcji obsługi do fabryk w całej Europie

Sign up for our newsletter