Introligatornia w liczbach

Drukarnia Elanders dysponuje bogato wyposażoną introligatornią. Poza maszynami do różnych opraw, dysponujemy maszynami uzupełniającymi, które stanowią podstawę do zapewnienia kompleksowej obsługi naszych klientów. Adresowanie, pojedyncze foliowanie, automatyczne insertowanie czy automatyczne naklejanie kodów to tylko niektóre z naszych usług.

Unsere Möglichkeiten:

Broschurbindung

10,3Millionen

książek/miesięcznie

Oprawa klejona

5,5Millionen

książek/miesięcznie

Etapy produkcji w drukarnii

Prepress
Faza pracy z plikami

Press
Faza druku

Postpress
Uszlachetnienia, introligatornia, pakowanie, wysyłka

Kontaktieren Sie uns

Introligatornia i usługi dodatkowe

Drukarnia Elanders dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który pozwala na najwyższej jakości usługi introligatorskie i uzupełniające. Kompleksowo wyposażona introligatornia to podstawa produkcji. Nasz zespół profesjonalnych i doświadczonych introligatorów stawia na nowatorskie rozwiązania, które przekładają się na doskonałą organizację pracy, optymalną realizację projektów oraz idealne wykończenia powierzchni druków. Jesteśmy jedną z nielicznych drukarni w Polsce i w Europie, posiadającą nowoczesne falcerki, które umożliwiają wielokrotne składanie arkuszy do bardzo małych formatów końcowych.

Drukarnia Elanders posiada również sieć sprawdzonych kooperantów do realizacji uszlachetnień, sztancowania registrów czy skomplikowanych opraw. Wówczas nasi pracownicy nadzorują wykonanie usługi u podwykonawców tak, aby gotowy produkt był zgodny z oczekiwaniami klienta.

Flyer-Falzung

posiadamy kilkanaście falcerek o różnych możliwościach technicznych do składania ulotek nawet do bardzo małych formatów końcowych, aby ulotki mieściły się do małych opakowań.

Heißklebebindung

nasza introligatornia wyposażona jest w dwie linie do oprawy klejonej z 18 stacjami każda. Mamy możliwość oprawy klejonej grzbietu ksiązki do 6cm grubości.

O-wire i spirala

nasza introligatornia ma możliwość oprawy o-wire na bazie metalowego grzbietu. Oprawę spiralową wykonujemy u sprawdzonego dostawcy.

Insertowanie ulotek

na wyposażeniu posiadamy również maszynę do automatycznego nakładania ulotek pod i na okładkę. Podczas insertowania na okładkę stosujemy pojedyncze foliowanie.

Pojedyncze foliowanie

posiadamy maszynę do automatycznego foliowania pojedynczych egzemplarzy czasopism czy katalogów. Do niestandardowych formatów posiadamy 4 półautomatyczne foliarki.

Naklejanie kodów/naklejek

Posiadamy urządzenie automatycznie naklejające naklejki na okładki książek np. z indywidualnymi kodami dostępu.

Broschurbindung

posiadamy kilka linii do oprawy zeszytowej w tym oprawy z druku cyfrowego. Mamy możliwość przygotowania oprawy zeszytowej płaskiej i oczkowej.

PUR-Klebebindung

dla publikacji, które wymagają bardziej giętkiego grzbietu, ale równie wytrzymałego kleju rekomendujemy oprawę klejoną PUR.

Abrunden der Ecken

nasza introligatornia wyposażona jest w maszynę do zaokrąglania rogów. Stosuje się ją do produkcji zeszytów, notatników czy broszur.

Insertowanie gadżetów

posiadamy możliwość automatycznego dokładania płaskich gadżetów (wysokość do 2 cm) na okładkę, a następnie egzemplarz z gadżetem jest automatycznie foliowany.

Personalizacja

nasza introligatornia jest wyposażona w inkjet do automatycznej personalizacji okładek np. nadruk indywidualnych adresów na okładkę czy ciągu liczb.

Lochbohren

mamy możliwość wiercenia otworów, dotyczy publikacji do kolekcjonowania lub przechowywania przez ostatecznego użytkownika w segregatorach.

Kontaktieren Sie uns

Oprawa twarda - zasady współpracy

Dobór materiałów

W pierwszej fazie projektu dobieramy materiały na środki, na oklejkę i na wyklejkę. Na oklejkę standardowo stosuje się papier offsetowy niepowlekany 140gsm. Na wyklejkę, standardem jest papier o gramaturze minimum 150. Do wyboru są również różnego rodzaju materiały imitujące skórę, płótno itd.

Offsetdruck

Druk realizujemy w naszej drukarni na offsetowych maszynach rolowych i arkuszowych. Gotowe składki środków, wydrukowane oklejki i wyklejki wysyłane są następnie do oprawy. Nakład minimalny do oprawy twardej to 3000 sztuk.

Kooperacja

Wybieramy rodzaj grzbietu, który może być okrągły lub prosty, wybieramy z wzorników kolor kapitałki i ewentualnej tasiemki. Oprawa twarda jest realizowana u sprawdzonego dostawcy, za którego działania odpowiadamy, jak za swoje własne. Dbamy, aby produkt finalny był zgodny z oczekiwaniami klienta

Jak przebiega proces produkcji?

Broschurbindung

1. Druk i sezonowanie (czyli schnięcie arkuszy)
2. Falcowanie arkuszy (przy druku rolowym otrzymujemy gotowe składki, nie ma potrzeby falcowania)
3. Składka i okładka dostarczona do linii oprawy zeszytowej
4. Umieszczenie składek na odpowiednich stacjach (każda ma swoją przypisaną stację), a okładki w osobnej stacji
5. Automatyczne pobranie składek na linię produkcyjną
6. Umieszczenie składek jedna nad drugą, na koniec dołożenie okładki
7. Złączenie całości materiału zszywkami
8. Docięcie egzemplarzu do formatu końcowego
9. Otrzymanie maszynowo gotowego egzemplarzu
10. Pakowanie i wysyłka

Oprawa klejona

1. Druk i sezonowanie
2. Falcowanie arkuszy (przy druku rolowym brak konieczności)
3. Składka i okładka dostarczona do linii oprawy klejonej
4. Umieszczenie składek na odpowiednich stacjach (każda ma swoją przypisaną stację), a okładki w osobnej stacji
5. Automatyczne pobranie składek na linię produkcyjną
6. Umieszczenie składek obok siebie w postaci bloku środków
7. Sfrezowanie (ścięcie w grzbiecie) bloku książki
8. Dołożenie okładki i połączenie jej z blokiem specjalnym klejem (podgrzanym do wysokiej temperatury)
9. Chłodzenie kleju na specjalnie wydłużonej taśmie
10. Przycięcie książki do ostatecznego formatu
11. Pakowanie i wysyłka

Abonnieren Sie unseren Newsletter