Zakłady produkcyjne w Polsce

Elanders Polska jest częścią globalnego koncernu Elanders Group. W Polsce Elanders specjalizuje się w produkcji poligraficznej i posiada 2 zakłady produkcyjne. Jeden został zlokalizowany w Płońsku, niecałe 70 km od Warszawy, a drugi zakład produkcyjny znajduje się w Długołęce koło Wrocławia. Zakład produkcyjny w Płońsku jest nastawiony na wysokiej jakości produkcję offsetową i częściowo na druk cyfrowy.

Zakład produkcyjny zlokalizowany w Długołęce jest w całości dedykowany do druku cyfrowego i codziennych dostaw instrukcji obsługi przede wszystkim do fabryk produkcyjnych w południowej części Polski. Przez lata rozwinęliśmy współpracę w zakresie planowania, produkcji i dostaw instrukcji obsługi do fabryk produkcyjnych w Europie i do magazynów firm zarządzających łańcuchami dostaw.

Drukarnia Elanders powstała 23 lata temu na bazie Domu Słowa Polskiego. Wraz z zakupem drukarni Domu Słowa Polskiego, Elanders przejął wielu wykwalifikowanych i doświadczonych drukarzy oraz introligatorów. Po unowocześnieniu parku maszynowego Elanders Polska drukuje najwyższej jakości katalogi i czasopisma dla wielu wymagających klientów z całej Europy oraz jest niezawodnym dostawcą instrukcji obsługi.

Kontaktieren Sie uns

Nasze techniki i technologie druku

Heatset-Rollenoffsetdruck

W naszym zakładzie produkcyjnym posiadamy maszyny rolowe do offsetowego druku rolowego w 4 kolorach. Nasze maszyny rolowe są ustawione na podstawowy format A4, ale mają możliwość przestawienia na inne formaty m.in. A5, A6, A3 i wiele formatów pośrednich.

Coldset-Rollenoffsetdruck

Posiadamy maszynę rolową do druku coldsetowego. Maszyny coldsetowe wykorzystuje się do druku mniej jakościowych publikacji m.in. instrukcji obsługi.

Bogenoffsetdruck

Do druku najbardziej wymagających publikacji posiadamy maszyny arkuszowe renomowanej marki Heidelberg Speedmaster XL do 8 kolorów w jednym przelocie z opcją lakieru UV oraz perforacji podczas druku.

Digitaldruck

W dwóch zakładach produkcyjnych posiadamy maszyny do druku cyfrowego monochromatycznego. Druk cyfrowy dostępny jest w drukarni Elanders tylko w ramach stałej współpracy przy realizacji druku instrukcji obsługi.

Drukarnia Elanders w skrócie

Drukarnia Elanders posiada certyfikaty ISO 9001 czyli zintegrowany system zarządzania jakością oraz certyfikat środowiskowy ISO 14001. Nasi klienci mogą u nas drukować publikacje na bazie papierów z certyfikatem FSC. Elanders Polska podlega corocznej weryfikacji pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu przez międzynarodową agencję ratingową i możemy się pochwalić statusem „Silver”.

Jako drukarnia współpracujemy z wieloma producentami i dystrybutorami papierów w Polsce i za granicą. Nasz dział zakupów na bieżąco monitoruje zapasy surowców, a stałym Klientom zapewnia odpowiednie stany magazynowe papieru z uwzględnieniem nagłego zwiększonego zapotrzebowania, aby i w sytuacjach nieprzewidzianych móc zrealizować dla klienta większą produkcję.

Jako duża drukarnia offsetowa i cyfrowa jesteśmy w stanie optymalizować naszym klientom koszty produkcji. W zależności od specyfikacji technicznej danej pracy dobieramy odpowiednią technologię druku offsetowego do średnich i wysokich nakładów. Nasza bogato wyposażona introligatornia oraz system sprawdzonych kooperantów pozwala nam zrealizować nawet najbardziej skomplikowane produkcje w średnich i wysokich nakładach.

Kontaktieren Sie uns

Nasza specjalizacja

Druck von Zeitschriften

Współpracujemy zarówno z małymi, jak i globalnymi wydawnictwami

Druck von Katalogen

Drukujemy wysokiej jakości katalogi i broszury marketingowe dla globalnych marek

Druk instrukcji

Codziennie dostarczamy miliony instrukcji obsługi do fabryk w całej Europie

Abonnieren Sie unseren Newsletter