Blog

Afdrukverfijning

Jakie są metody uszlachetniania druku?

Uszlachetnianie druku to proces, który nadaje wydrukowanym materiałom wyjątkowy wygląd i zwiększa ich trwałość. Dzięki zastosowaniu różnych technik można podnieść walory estetyczne i funkcjonalne drukowanych…

Lees meer
Metameryzm druk

Proof a wydruk faktyczny się różni w świetle dziennym? A może to iluzja barw?!

„Iluzja barw” – dlaczego na bluzce, okładce książki czy opakowaniu produktu barwa zaobserwowana w sklepie różni się od tej, którą widzimy w domu? Wielu z…

Lees meer
Cmyk kolory

Kolory Cmyk – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

W świecie druku i poligrafii kolory CMYK odgrywają kluczową rolę, będąc fundamentem większości procesów drukarskich. Model ten jest niezbędny do uzyskania dokładnych i żywych kolorów…

Lees meer
Lakier dyspersyjny

W jakim celu stosuje się lakiery dyspersyjne?

Lakiery dyspersyjne odgrywają ważną rolę w branży poligraficznej, oferując korzyści zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Ich zastosowanie wpływa na poprawę jakości oraz trwałości wydruków, a…

Lees meer
Digitale druk

Druk cyfrowy – kiedy się opłaca? Jakie są jego rodzaje?

Druk cyfrowy to technika używana już od wielu lat, jednak wciąż opracowywane są nowe technologie, które mają usprawnić cały proces drukowania oraz uczynić go lepiej…

Lees meer
Jakie są rodzaje papieru

Jakie są rodzaje papieru?

O papierze – wyjątkowym materiale, który zmienił nasz świat i opiera się nawet rewolucji cyfrowej – moglibyśmy napisać serię książek. Fascynuje jego historia, właściwości, zastosowanie,…

Lees meer

Gramatura papieru a jego grubość – jakie ma znaczenie dla druku?

Gramatura papieru to parametr wpływający między innymi na grubość tego materiału, a tym samym także na możliwości jego zadrukowania. Warto poznać najpopularniejsze gramatury, aby wybierać…

Lees meer

Jakie są rodzaje kalendarzy?

W dobie cyfrowej rewolucji, gdzie elektroniczne wersje kalendarzy są na wyciągnięcie ręki, tradycyjne kalendarze papierowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Różnorodność form sprawia, że bez…

Lees meer

Budowa książki – z jakich elementów zbudowana jest książka?

Budowa książki wydaje się prosta – okładka, może obwoluta, blok kartek w środku i tyle. W praktyce jednak tych części składowych, czasem detali, jest więcej…

Lees meer