Drukarnia offsetowa Elanders

Specjalizujemy się w wysokonakładowym druku offsetowym rolowym i arkuszowym. Druk offsetowy realizujemy w naszym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym 70 km od Warszawy. Nasz zespół z 25- letnim doświadczeniem w ramach współpracy z klientem pomaga dobrać odpowiednią technologię druku. Realizujemy zlecenia w wysokiej jakości i na czas – spełniamy potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Nos possibilités:

Impression à feuilles

24millions

d'impressions de feuilles/mois

Impression offset sur rotative

48millions

d’impressions de rouleaux de feuilles/mois

Co nas wyróżnia?

Large gamme de machines

Bogato wyposażona introligatornia

Doświadczeni pracownicy

Contactez-nous

Qu’imprimons-nous

Drukarnia offsetowa Elanders zlokalizowana blisko Warszawy specjalizuje się w druku czasopism, katalogów i instrukcji obsługi. Z uwagi na fakt, że mamy bogato wyposażoną introligatornię, mamy możliwość wykonać szereg innych produktów poligraficznych. Sprawdź!

Brochures

Périodiques

Manuels d’utilisation

Catalogues

Journaux sportifs

Carnets

Cahiers

Calendriers

Dépliants

Nasze techniki i technologie druku

Impression sur rotative heatset

W naszym zakładzie produkcyjnym posiadamy maszyny rolowe do offsetowego druku rolowego w 4 kolorach. Nasze maszyny rolowe są ustawione na podstawowy format A4, ale mają możliwość przestawienia na inne formaty m.in. A5, A6, A3 i wiele formatów pośrednich.

Impression sur rotative coldset

Posiadamy maszynę rolową do druku coldsetowego. Maszyny coldsetowe wykorzystuje się do druku mniej jakościowych publikacji m.in. instrukcji obsługi.

Impression à feuilles

Do druku najbardziej wymagających publikacji posiadamy maszyny arkuszowe renomowanej marki Heidelberg Speedmaster XL do 8 kolorów w jednym przelocie z opcją lakieru UV oraz perforacji podczas druku.

Impression numérique

W dwóch zakładach produkcyjnych posiadamy maszyny do druku cyfrowego monochromatycznego. Druk cyfrowy dostępny jest w drukarni Elanders tylko w ramach stałej współpracy przy realizacji druku instrukcji obsługi.

Druk offsetowy rolowy, arkuszowy i arkuszowy na papierze z roli

Druk offsetowy to najlepszy wybór, jeżeli chcemy realizować zamówienie o nakładzie powyżej 1000 sztuk. Rozwój technologii pozwala na wiele rozwiązań, warto więc wiedzieć, jakie maszyny i sposób druku będzie dla nas najbardziej ekonomiczny.

Druk offsetowy to obecnie najczęściej stosowana technika przemysłowego druku płaskiego, która pozwala na uzyskanie najlepszej jakości i jednocześnie optymalizuje koszty. Polega ona na przeniesieniu obrazu z płaskiej formy drukowej (płyty) na odpowiednie podłoże drukowe – czyli na arkusz papieru lub na wstęgę papieru z roli. Odbywa się to za pomocą cylindra pośredniego, z którego obraz trafia bezpośrednio na papier.

Należy zaznaczyć, że druk offsetowy wyróżnia dwie technologie – druk arkuszowy oraz druk rolowy. Choć produkcja może wydawać się kosztowna, to przy odpowiednio skalkulowanym nakładzie okazuje się jednak, że cena jednostkowa za egzemplarz publikacji jest relatywnie niska. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu różnych technologii offsetowych, a co się z tym wiąże – maszyn i linii produkcyjnych.

W offsecie możemy więc drukować na maszynach rolowych (w technologii heatset lub coldset) oraz na maszynach arkuszowych, do których montuje się dodatkowe elementy usprawniające proces produkcyjny. Jednym z nich jest urządzenie CutStar umożliwiające druk z wykorzystaniem papieru w roli na maszynie arkuszowej.

Offset pozwala wykonać prace o najwyższych standardach jakości. W przeciwieństwie do druku cyfrowego przeznaczony jest do średnich i dużych nakładów.

Contactez-nous

Zalety druku offsetowego

dlaczego offset to najlepszy wybór?

Chcąc, by nasze katalogi, czasopisma, książki lub plakaty wyglądały ciekawie, estetycznie i jak najmniej odbiegały kolorystycznie od projektu, powinniśmy wydrukować je na offsecie, ponieważ tylko ta technika gwarantuje najlepsze odwzorowanie kolorów. Pozwala też na dowolne operowanie barwą, dzięki czemu możliwe jest w tym rodzaju druku uzyskanie kolorów z palety Pantone oraz złotego i srebrnego.

Przy druku offsetowym nie ogranicza nas grubość papieru, ponieważ dzięki różnym technologiom i użytym maszynom – rolowym oraz arkuszowym – możliwe jest zadrukowanie papieru od 40 do 350 g/ m 2. Offset umożliwia także nadruk na innych powierzchniach, np. foliach lub materiałach samoprzylepnych. Rozwój technologii pozwala również na ekonomizację samego procesu drukowania.

Nowoczesne maszyny są często wyposażone w dodatkowe moduły, dzięki którym w jednym procesie odbywa się druk, suszenie, nakładanie uszlachetnień, falcowanie, itd. Skraca to czas realizacji zlecenia i podnosi jakość jego wykonania. To jakie elementy procesu są ze sobą zintegrowane, zależy od maszyny i technologii druku. Oferowany przez nas druk w technologii offsetowej, pozwala zatem na w pełni profesjonalną realizację zamówień o nakładzie powyżej określonej liczby sztuk.

Maszyny do druku rolowego

Offset rolowy umożliwia druk dwoma technologiami – heatset i coldset. Pierwsza z nich zdecydowanie bardziej nadaje się do druków eleganckich, np. materiałów identyfikacyjnych firmy, katalogów, albumów lub magazynów i czasopism. Drugą technologię, ze względu na wykorzystanie innego podłoża, poleca się przy druku gazet, niższej jakości broszur albo gazetek reklamowych.

Maszyny do druku rolowego zajmują dużo miejsca, ponieważ są złożone z wielu modułów – od podajnika papieru z roli przez kolumny z farbami, piec do suszenia (przy heatsecie), falcerkę, po linię zbierania gotowych składek. Produkt, który z takich maszyn wychodzi, od razu wędruje do działu introligatorskiego. Przy gazetkach promocyjnych o niedużej objętości otrzymujemy z maszyny właściwie gotowy produkt.

Maszyny rolowe pracują niezwykle szybko – potrafią drukować ze średnią prędkością 35-40 tys. składek na godzinę, a drukarnia Elanders dysponuje maszyną Rotoman 55, który drukuje z prędkością nawet 55 000 składek na godzinę. Decydując się na tę technologię, warto pamiętać o jej ograniczeniach. Jednym z nich jest gramatura papieru – nie wydrukujemy tu nic na papierze powyżej 130 g/m 2. Również nie wszystkie formaty są dostępne – zależy to od możliwości konkretnej maszyny. Papier należy też odpowiednio wcześniej zamówić, ponieważ realizacja dostawy może potrwać ok. 4 tygodni. Choć druk rolowy jest bardzo dobrej jakości, to maszyny nie umożliwiają zastosowania uszlachetnień w drukowanych tym sposobem środkach. Opłacalność druku na maszynach rolowych wzrasta wraz z nakładem.

Wybieramy tę technikę, jeśli:

Nakład do druku wynosi minimum 10 000 sztuk.

Zależy nam na wysokiej jakości druku i doskonałym odwzorowaniu kolorów.

Format naszej publikacji odpowiada możliwościom maszyny rolowej lub jesteśmy gotowi na dostosowanie formatu.

Czas oczekiwania na papier jest dla nas akceptowalny a zależy nam na najszybszej realizacji zlecenie od momentu dostarczenia plików.

Maszyny do druku arkuszowego

To najczęściej spotykane maszyny do druku offsetowego, są małe i dużo tańsze w zakupie niż maszyny rolowe, które dodatkowo wymagają wielkich hal produkcyjnych. Nie mają modułu falcowania, więc drukarnie muszą mieć oddzielne maszyny do falcowania, uszlachetnień bądź klejenia. Druk arkuszowy jest korzystniejszy finansowo przy niższych nakładach.

Daje też możliwość wyboru z palety papierów o bardziej zróżnicowanej grubości – od 60 do 350 g/m 2. Ale jednocześnie mamy ograniczone opcje druku arkuszowego na papierach o niskiej gramaturze. Maszyny arkuszowe drukują z prędkością 7,5 do 10 tys. arkuszy na godzinę, co znacznie wydłuża realizację zlecenia w porównaniu z maszynami rolowymi.

Dodatkowo też należy zarezerwować czas na suszenie się arkuszy przed dalszymi procesami. W zależności od projektu i zlecenia arkusze po wyschnięciu trafiają do wykonania uszlachetnień, falcowania i oprawy. Na papier do druku arkuszowego nie oczekuje się długo, ale jego ceny są nieco wyższe niż rolowego. Offset arkuszowy możemy też realizować na innych podłożach, podobnie jak w druku z roli. Opłacalność druku arkuszowego jest najwyższa przy średnich nakładach, choć oczywiście maszyny nie ograniczają tego w żaden sposób. Wysokie nakłady nie są już tak efektywne ekonomicznie, poza tym czas realizacji takich zleceń znacznie się wydłuża.

Wybieramy tę technologię, jeśli:

Mamy do wydrukowania nakład powyżej 1 tys. egzemplarzy.

Chcemy w środku publikacji wykonać uszlachetnienia.

Odpowiada nam gramatura papieru obsługiwana przez maszyny arkuszowe.

Zakładany czas realizacji zlecenia podany przez drukarnię jest satysfakcjonujący

Contactez-nous

Impression numérique

Druk cyfrowy to zupełnie inna technika druku niż druk offsetowy. Druk cyfrowy wykorzystuje bezpośrednie przesyłanie plików cyfrowych do maszyn drukujących, eliminując potrzebę tworzenia tradycyjnych form drukowych. Dzięki temu druk cyfrowy jest szybki, elastyczny i ekonomiczny, szczególnie dla niskonakładowych produkcji lub druku pojedynczych egzemplarzy. 

Pozwala również na personalizację drukowanych materiałów, co jest szczególnie atrakcyjne dla kampanii marketingowych i reklamowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii cyfrowej druk cyfrowy staje się coraz bardziej popularny i dostępny dla różnych branż i klientów. W drukarni Elanders oferujemy druk cyfrowy dla stałej współpracy w zakresie produkcji i dostaw instrukcji obsługi.

Wybieramy tę technologię, jeśli:

Mamy do wydrukowania niski nakład do druku.

Potrzebujemy bardzo szybko zrealizować druk.

Odpowiada nam gramatura papieru obsługiwana przez maszyny cyfrowe.

Akceptujemy jakość druku cyfrowego.

Contactez-nous

Elanders dans le monde

Elanders Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Elanders Group działającego w kilkunastu państwach na kilku kontynentach. Na świecie Elanders oferuje swoje usługi w obszarach druku, opakowań i zarządzania łańcuchem dostaw. W Polsce Elanders specjalizuje się w offsetowym druku rolowym, offsetowym druku arkuszowym oraz w druku cyfrowym w średnich i wysokich nakładach. Skontaktuj się z nami już dziś!

Inscrivez-vous à notre newsletter