Druk kołozeszytów – dlaczego u nas?

Optymalizacja kosztów
Różne technologie druku
25 letnie doświadczenie i profesjonalne doradztwo
Contactez-nous

Proces współpracy przy druku notatników:

Drukujemy kołozeszyty od nakładu 1 000 sztuk. Rekomendujemy odpowiednią technologię druku do danej specyfikacji. Jeśli zobaczymy możliwość optymalizacji specyfikacji technicznej, a tym samym zmniejszenie kosztów, zaproponujemy odpowiednie zmiany.

Określ parametry techniczne kołozeszytów – nakład, format, objętość, kolorystykę, surowce, oprawę i uszlachetnienia.

Wyślij nam zapytanie. Jeśli potrzebujesz doradztwa, napisz.

Przeanalizuj otrzymaną ofertę i próbki materiałów.

Zleć nam druk i ciesz się marką własną kołozeszytów.

Notre technologie

Impression sur rotative heatset

Druk rolowy heatset jest rekomendowany przy wysokich nakładach wysokiej jakości kołozeszytów drukowanych w kolorze.

Impression sur rotative coldset

Druk rolowy coldsetowy jest stosowany przy druku średnich i wysokich nakładów kołozeszytów w kolorystyce 1+1.

Impression à feuilles

Druk arkuszowy jest stosowany przy druku okładek lub niższych nakładach oraz przy najbardziej ekskluzywnych i prestiżowych kołozeszytach z perforacją, niestandardowym formacie.

Druk kołozeszytów a uszlachetnienia

Aby kołozeszyt dodatkowo się wyróżniał, rekomendujemy zastosowanie szeregu uszlachetnień na okładkę.

1.

Vernissage UV 

Lakierowanie UV po całości lub wybiórczo na poszczególne elementy. Lakierowanie UV wybiórcze może być płaskie lub wypukłe.

2.

Vernissage de feuille 

Laminowanie folią błyszczącą matową, soft touch, anti scratch itd. Bardzo często łączy się folię matową albo soft touch z kontrastującym lakierem UV wybiórczym.

3.

Marquage à chaud

Hot stamping czyli nanoszenie różnego rodzaju folii – np. złotej, srebrnej, holograficznej – na gorąco.

4.

Gaufrage

Tłoczenie czyli wklęsły lub wypukły element odciśnięty w okładce. Może występować sam lub w połączeniu z hot stampingiem.

Contactez-nous

Atelier de reliure

Reliure collée Hotmelt

Reliure collée PUR

Oprawa zeszytowa płaska lub oczkowa

Oprawa spiralowa i O-wire

Oprawa twarda do średnich i wysokich nakładów

Pliage

Bigowanie

Perforation

Arrondissage des angles

Perçage

Insertowanie ulotek i gadżetów

Pojedyncze foliowanie

Cahiers à fil d'acier
a papier

Współpracujemy z producentami papieru i dystrybutorami zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. W zależności od specyfiki danej publikacji rekomendujemy odpowiedni papier rolowy lub arkuszowy. Oferujemy papiery zarówno niepowlekane, jak i powlekane, papiery spulchnione oraz ekologiczne w różnych gramaturach.

Zwykle do kołozeszytów proponujemy papiery niepowlekane w średnim zakresie gramatur (najczęściej 70-100 g). Do okładek rekomendujemy kredę błyszczącą, półmatową lub matową lub karton w zależności od efektu, jaki ma być uzyskany w połączeniu z uszlachetnieniami.

Cahiers à fil d'acier

Jeśli planujecie Państwo wprowadzić na rynek nową markę kołozeszytów lub notatników w oprawie spiralnej dla młodzieży lub markę biznesową dla dorosłych, przeznaczoną do użytku firmowego, zapraszamy do naszej drukarni. Posiadamy odpowiedni park maszynowy do oprawy spiralowej metalowej do 300 stron. W przypadku oprawy w spiralę wkręcaną plastikoą lub wyżej liczby stron do metalowej zamykanej korzystamy z pomocy sprawdzonej zewnętrznej introligatorni, a za jej działania odpowiadamy przed klientem jak za własne. Druk środków realizujemy na maszynach arkuszowych lub rolowych typu heatset lub coldset. Do druku kołozeszytów używamy maszyn arkuszowych z funkcją perforacji, by zapewnić im najwyższą jakość. Proponujemy naszym klientom wiercenie otworów, aby wyrwane kartki z kołonotatnika mogłay być umieszczane w odpowiednich segregatorach, co może być przydatne dla studentów.

Améliorations

Kołonotatniki w średnich i wysokich nakładach to prosty, a jednocześnie ciekawy pomysł na markę własną. Z kolei obrandowane notesy w mniejszych nakładach mogą stanowić podstawowe firmowe materiały drukowane dla pracowników lub dla klientów. Aby produkowane przez nas kołonotatniki były najwyższej jakości, proponujemy naszym klientom zarówno surowce najwyższej jakości, jak i szereg uszlachetnień, które sprawią, że kołozeszyt będzie jeszcze ciekawszy wizualnie i trwalszy w użytkowaniu. Sprawdzi się tutaj zarówno folia błyszcząca, jak i matowa czy soft touch w połączeniu z tłoczeniem, hot stampingiem lub lakierem UV wybiórczym 3D podkreślającym wybrane elementy okładki. Okładce możemy też nadać określoną strukturę (np. skóry) poprzez kalandrowanie.

Optymalizacja kosztów

W naszej drukarni stosujemy kilka technologii druku offsetowego (druk rolowy heatset, druk rolowy coldset, druk arkuszowy), które dobieramy do nakładu, oczekiwanej jakości produkty finalnego i specyfiki publikacji. W przypadku wyższych nakładów najbardziej opłacalny jest druk z roli. Niższe koszty wynikają z szybszej pracy maszyn, eliminacji dodatkowych procesów takich jak cięcie i falcowanie oraz z samej ceny surowców, które w zakupie w roli są tańsze. Do projektów, do których druk rolowy nie jest odpowiedni, zapewniamy druk arkuszowy.

Inscrivez-vous à notre newsletter