Drukujemy odpowiedzialnie

Na drukarni ciąży wielka odpowiedzialność za jakość wydruków i ostateczny efekt gotowego produktu. Elanders zawsze bierze pod uwagę wyraźne życzenie klienta i jego oczekiwania. Naszym celem jest spełnianie założonych wymagań, aby jakość realizacji zleceń była najwyższych standardów. Od tego jest specjalistyczna drukarnia offset – do zadań specjalnych. Jak robimy to ekologicznie i odpowiedzialnie?

  • 2006 rok w drukarni Elanders
  • Ekologiczna drukarnia offsetowa
  • Leśny standard, papier do naszej drukarni z certyfikowanych źródeł
  • Kontrola jakości druków
  • Druki nadzorowane na każdym etapie produkcji
  • Pełna dokumentacja w pakiecie z wydrukami
  • Odpowiedzialność i dbałość o środowisko – kierunek rozwoju drukarni Elanders

2006 rok w drukarni Elanders

To ważny rok dla drukarni Elanders, ponieważ wtedy został wprowadzony Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem. Zrobiliśmy ten krok w celu zapewnienia najwyżej jakości wyrobu, a także w trosce i z poszanowaniem dla środowiska. Gwarantem wysokiej jakości jest certyfikat ISO 9001, który równocześnie jest wymogiem skrupulatności i dbałości o jakość wyrobu gotowego. W codziennej pracy, na każdym etapie produkcji dążymy do osiągnięcia najwyższej jakości – to priorytet. Kiedy uznajemy, że produkt jest wysokiej jakości? W naszym przypadku, gdy odzwierciedla w stu procentach wymagania klienta.

Elanders – EkoLOGICZNY?

Świadectwem dbałości o środowisko jest certyfikat ISO 14001. Punktem wyjściowym drukarni Elanders jest dokładanie wszelkich starań, aby każdorazowe działania nie miały negatywnego wpływu na otaczający nas świat. Pochodzenie także zobowiązuje – jako część szwedzkiej Grupy Elanders proekologiczność zakorzeniła się w nas na dobre. Jesteśmy z tego dumni, jak i z tego, że udało nam się zminimalizować zużycie farby oraz dodatki chemiczne do farb. Co więcej, rozpuszczalniki i mieszaniny, które w swoim składzie mają niebezpieczne związki, całkowicie wyeliminowaliśmy z naszego procesu produkcyjnego. Potwierdzeniem tego jest certyfikat środowiskowy – Nordic Swan Ecolabel – tożsamy z European Ecolabel.

Leśny standard

W zakresie naszych ekologicznych standardów pracy, znajduje się również gospodarka papierem. Nasi klienci mają możliwość wyboru papieru, więc zawsze, bez jakichkolwiek przeszkód mogą skorzystać z druku na papierze z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council). Z naszej strony możemy natomiast poświadczyć, że papier pochodzi ze źródeł certyfikowanych i w żaden sposób nie szkodzi walorom środowiska. Wszystko w trosce o odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi.

Elanders: odPOWIEdzialnie i pod kontrolą

Odpowiednia kontrola jakości produkcji to podstawa. Odbywa się ona na każdym etapie produkcyjnym, począwszy od przygotowania impozycji w dziale Pre-Press, przez naświetlenie płyt, druk, oprawę, pakowanie, aż do wysyłki wyrobu gotowego. Co odgrywa tu najważniejszą rolę? Dopuszczenie do obrotu wyrobu gotowego zgodnego z przyjętymi normami oraz specyfikacjami technicznymi z równoczesną minimalizacją niekorzystnego wpływu na środowisko.

Nadzór wysokiej jakości druku

Półprodukty oraz wyroby gotowe są kontrolowane na każdym etapie produkcji, zgodnie z określonymi dla danego procesu kryteriami. Poświadczeniem dokonania kontroli na każdym etapie produkcyjnym jest dokumentacja. To zapisy, które są nadzorowane ściśle z obowiązującymi procedurami ustanowionymi zgodnie z normami ISO 9001 i 14001.

Do druków…pakiet kompleksowy

Do wszelkich, oferowanych wyrobów dołączamy pełną dokumentację, w tym certyfikaty, karty charakterystyk czy deklaracje. Co więcej, oferowane produkty są magazynowane w nadzorowanych warunkach. Ich przyjęcie, przetwarzanie, wydanie oraz dystrybucja to gwarancja jakości i bezpieczeństwa z wykluczeniem ryzyka ich pogorszenia.

Odpowiedzialność i dbałość o środowisko na każdym etapie biznesu to kierunek naszego rozwoju

Odpowiedzialność i ekologiczność to integralna część naszej pracy. Na tych fundamentach powstała nasza firma i w takim toku nieustannie się rozwija z jednoczesnym stawianiem poprzeczki jeszcze wyżej. 

Jeśli szukasz odpowiedzialnej i ekologicznej drukarni, która pomoże w realizacji Twojego projektu, zapraszamy do Elanders.